izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a genişliğinde uzanan veli yalı çizgisi üstünde iz alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz sebebiyle binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. dingin ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve pirüpak denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın çok huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. arı denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık birleşik geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da soy sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde görev düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze derecede bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en kazançlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site ve İngilizce Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun site kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. temel döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihi ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en önemli sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin u hekimlerinin yetiştiği müşterek tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senelik tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mekân kayran Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, deniz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik makro ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile okunuşu natür tutkunlarının ve doğa tatili tercih edenlerin eş numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde önem meydan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca ö arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında önem alıyormuş.

Antik Çağın işaret önemli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta çıplak üslup müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans Su Kemerleri ve Pollio akarsu kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde iz kayran Pamucak Plajı, Ege’nin işaret güzel denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en çok ve genişlik fazla turist çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda sesli Şirince Köyü bir daha lokal eş hava olarak görülecek yerler arasında iz alıyor.

İzmir’e işaret yakın dinlenme yerleri arasında mahal kayran Urla, İzmirlilerin tatil maksadıyla en fazla halk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik en önceki limanı web sitesini ziyaret et olan Liman Tepe’ye de aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnızca 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden savuşmak düşüncesince okunuşu en bol rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik özel dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu sitemiz iklim) iklimi sayesinde her sezon yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda doğru Ege mutfağı okunuşu leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde önem düzlük Foça, nihayet basamak temiz, berrak denizi ve plajlarıyla bozulmadan mütebaki genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e denli uzanan bölge içerisinde önem alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli ve yad görme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. Kent Antik Çağda ancak yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin cihet yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *